2017. augusztus 30., szerda

Pappa Pia! avagy a magyar Mamma Mia

Rendező: Csupó Gábor

Író: Divinyi Réka

Műfaj: dráma, romantika, vígjáték, magyar

Cselekmény:
Papi (Nagy Feró) a világ legkedvesebb nyugdíjas linkje, aki mindenkinek tartozik és csak a jókedvét ajánlhatja törlesztés helyett. Már laknia sincs hol, egy lepukkant Duna-parti csónakházban húzza meg magát. Ám szomszédja, egy menő szuperdiszkó tulajdonosa, Wizy (Stohl András) most ezt is elvenné tőle, hogy valami csilivili buliplázát építtessen a parton. Az öreg nem esik kétségbe, de fogalma sincs, mit csináljon, úgyhogy a bonyolultabb megoldást választja: segítséget kér az unokájától, Tomitól (Szabó Kimmel Tamás). A srác legalább olyan link, mint a nagyapja, viszont sokkal sármosabb - és habozás nélkül hívja a haverjait.
A pesti vagányok, bohémek és egyéb szélfútta figurák tarkabarka csapata szembeszáll Wizy zsoldosaival meg bombázó, de jéghideg alvezérével, és megkísérli a lehetetlent: a csónakházból átmenetileg romkocsmát varázsolnak, hogy összegyűjtsék a túléléshez szükséges összeget.
A kedvük jó, az esélyeik rosszak - de ha egy romantikus vígjátékban mindenki zenész és/vagy szerelmes, akkor bármi megtörténhet. És addig is szól néhány ismerős, mégis egészen átalakult sláger...

Vélemény:
 Sokan mondják, hogy a magyar filmek bénák, de szerintem ez nem teljesen igaz. A régi filmek, mint például a Meseautó remek limonádé filmek. Persze vannak borzalmasak is, mint az Álom.net. Az utóbbi időben a magyar filmipar egyre sikeresebb. Már van 2 Oscar-díj. Az Imdb és sok ember szidja a Pappa Piát!, de nem értem miért. Tán, mert rímel a Mamma miára? Ugyan, már. Habár véleményem szerint a híres magyar slágerek felcsendülése, és a sok bonyodalom, tényleg  hasonlít, de ez nem baj. Aki nem szereti a retro slágereket nem fogja szeretni észszerűen. Azt javaslom, aki nem szereti ne nézze meg ezt a filmet, mert akkor tuti nem fogja szeretni. A karakterek ötletesek, néha talán egy picit gyerekesek. Véleményem szerint kifejezetten vicces film, én szétröhögtem rajta a fejem. Az egyetlen rossz vicc Stohl András volt női cipőben.😑 Felesleges, és annyira nem vicces.A filmben elég sok szponzor volt, ezt bizonyítja a mindig a képben lévő Kőbányai sör. A színészek jól hozzák a karaktereiket, a táncos elemek nagyszerűek,a látványvilág remekül bemutatja Pest belvárosának szebb részeit. szóval a film nem is olyan rossz, sőt tök jó.Nagyon jó volt, olyan alakokat látni benne, mint Nagy Feró, Korda György, Stohl András. Az eleje egy kicsit vontatott volt nekem, de egy 10-20 perc után beindult, és a végeredmény jó. Egy könnyed nyári film, ami remek lezárása a nyárnak. Szóval, ha a nyár végére kell egy kis őrültség zárásképp, a Pappa Piát! ajánlom. 😊

Előzetes:

Imdb pont: 2,5

Értékelés: 10/ 7.5
By: Sophie

2017. augusztus 18., péntek

Suicide Squad - az Öngyilkos-osztag

Rendező:  David Ayer
Író:  David Ayer
Műfaj: akció, Sci-fi, kaland, Dc comics
Cselekmény: Elkapták őket, és mindenre hajlandóak, hogy újra kiszabadulhassanak. Egy titkos állambiztonsági szervezet, az A.R.G.U.S. összefogdosta a gonosz szuperhősök leggonoszabbjait, és különleges börtönökben helyezte el őket: úgy, hogy semmiképpen ne szökhessenek meg. 
A Cég saját maga akarja szélesre tárni a zárkaajtókat.
A raboknak szabadságukért cserébe szolgálatot kell vállalniuk. A gonoszok kénytelenek jót cselekedni. Létrejön az Öngyilkos Osztag, mely akkor indul bevetésre, ha az emberiség már nagy bajban van. Tagjai őrültek, kegyetlenek, kiszámíthatatlanok... mégis a mi oldalunkon állnak. Remélhetőleg. 

Vélemény: Már akkor tudtam, hogy szeretni fogom ezt a filmet, amikor kiderült, hogy Deadshot az egyik főszereplő. Őt a Zöld Íjászból ismerem. Egy laza, nem törődöm karakter, aki mindenki egy szempillantás alatt megtud ölni. Az egyik kedvenc gonoszom. A filmet, a legtöbb kritikus lehúzza, mondván vontatott és erőltetett. A sok zenei betétről nem is beszélve. Szerintem ez, viszont ízlés dolga. Van, aki szereti, ha sok az aláfestő zene. A cselekmény véleményem szerint egyáltalán nem  vontatott. Van néha egy-két helyen idő húzás, de ez kell bele. Nem pörögnek talán folyamatosan az események, de ettől még nem rossz. A történet jó, az írók látszik, hogy sokat foglalkoztak vele. Az effektek, a jelmezek, és a helyszínek érdekesek és ötletesek. Killer Crock maszkja zseniális. A Varázslónő kellően misztikus, és félelmetes. Na jó, de csak is az elején. !SPOILER! van egy rész, ahol átalakul, úgy a film felénél. Na ott, olyan lesz, mint ha a Szombat esti lázból lépett volna ki. Nem olyan rossz, de nem valami félelmetes, sőt inkább nevetséges. A színészek nagyon jók. A karakterek közül, sajnos van egypár felesleges, aki csak úgy van, és az ember nem is érti, hogy miért. Itt jön a kérdés, hogy ,,De miért?" .  A filmben rengetegszer próbálnak poénkodni. Főleg Harley és Deadshot, csak sajnos nem mindig jön össze. Helyenként feleslegesek és eltúlzottak. Az elején van egy ész, amikor Harley próbál poénkodni. A próbálón van a hangsúly, mivel vicces meg minden az első vicce, csak minél mondd rá egyből még egyet, ami nem is olyan jó. A véleményem összességében, hogy cselekmény izgalmas, a látvány lenyűgöző, a főbb szereplők nagyon jók, és mindenképpen egy olyan film, amit érdemes mindenkinek megnézni. 😜

Szereplők jellemzése:

Deadshot:
Az egyik legkedvencebb főgonoszom. Halál laza és brutális. Floyd Lawton, mint átlag ember eléggé családcentrikus, ami a legtöbb gonoszra nem jellemző. Van benne némi jóság, és ez egy marha jó dolog. Mindent elpoénkodik, szinte már vezeti a filmben az Öngyilkos-Osztagot. Rick Flaggel egy igazi dominancia harcot játszik le, ami helyenként igazán szórakoztató, néha viszont zavaró. A kritikusok panaszkodtak, hogy túl sok szerepet kapott, pedig szerintem ez egyáltalán nem baj. Egy nagyon izgalmas és vicces szereplő, aki nem baj ha sok szerepet kap. 
Harley Quinn:
A másik kedvenc gonoszom. Vicces és manipulatív és őrült. Mindenkit az ujja köré csavar, a látszólag idegesítő és buta stílusával. Egyáltalán nem hülye, és ez ebben a filmben derül ki. !SPOILER! A végén a győzelem is neki köszönhető. Joker közelében nem mutatja ki, de még él benne a régi, doktor énje. Okos, vicces és néhol tényleg elég zakkant. A személyes véleményemet is alátámasztja, mely szerint azok, akik folyamatosan mások problémáit hallgatják, könnyebben megőrülnek, megzakkannak. 😜
Rick Flag:
Ahogy már mondtam a  Deadshottal való versengése nagyon szórakoztató. Waller kutyájának mondanám a film elején, a vége fele már kezd kiszakadni az uralma alól. Egy egész jó karakter. Nagyrészt szerethető, habár nekem elég közömbös. A csapat szerves része, habár szerintem egy kicsit gyenge a többiekhez képest. A Varázslónőt már az elején simán megakadályozhatta volna, de nem, mert ott van June is, aki volt olyan hülye, hogy szellemhangon beszélő szobrot felnyisson. Diablo:
Véleményem szerint ő már nem gonosz. Amiatt, amit utoljára tett a börtön előtt. Elvégre önként vonult be. Az ő ereje a legszebb. Pusztító és gyönyörű. A feliratok és képek, amiket tűzből csihol elő. Itt is látszik, hogy a film látványvilága szépen ki van dolgozva.!SPOILER! Diablo egy kicsit fura is, mivel az alig egy napja ismert emberekkel szeretne családias légkört a végén. Nem értem, hogy miért igyekszik ilyen gyorsan bepótolni a családja utáni űrt.
Killer Croc:
Ahhoz képest, hogy egy emberevő szörny, egyszer sem próbált megenni senkit, és igen, tudom, hogy ott van Waller applikációja, de akkor is biztos megéhezik egy idő után. Nem hiszem, hogy kibír egy napot kaja nélkül. Az ő karaktere se hajaz egy főszereplőre. Ott van, harcol, poénkodik, de ha azt vesszük ez sok csapatagról elmondható, hogy egy két poénban, és harci jelenetben kimerül a szerepe.
Bumerang:
Néha nem is értettem minek van ott. Egyszerűen egy tökéletesen felesleges karakter. Ott van a háttérben, egyszer-egyszer bemond valami poénfélét, de ezenkívül semmi szerepe. 



Slipknot:
Az áldozat. Csakis azért volt benne a filmben, hogy megmutassák, hogy hogyan is működik Waller  minibombája. Meg sem szólalt, csak ott állt a háttérben. Habár neki legalább már volt, valami lényeges szerepe is. Nem úgy, mint Bumerangnak.


Amanda Waller: 
A filmben felcserélődnek a szerepek. A jó a gonosz, a gonosz a jó. ( a Varázslónő kivétel) Waller egy kulcsfigurája a történetnek, és véleményem szerint az egyik főgonosza. Az Arrow c. sorozatban is a jó oldalon áll, mégis baromi kegyetlen, és csak nehezíti Oliver életét. Egy gonosztevő a jó oldalon. Tudom, hülyén hangzik, de ez így van.

 
Katana:
Ismét egy a Zöld Íjászból szedett harcos. A szerepe Flag csatlósa. Segíti, de nem értem miben. Az osztagot nem kell visszafognia. Ott a bomba a nyakukban. Habár inkább fogja vissza őket, mint sem eggyel kevesebb ember legyen a csapatban.

Varázslónő:
Az alapötlet jó, de a kinézetével elrontják az egészet. Az elején egy tökéletes és mocskos gonosz látható, de a filmben van egy átalakulása, ami annyira felesleges, hogy csak a fejemet fogtam. Értem én, hogy a férfi nézőknek van, de akkor is ez nem egy olyan film, amit ilyenekkel kell feldobni.
Cara Delevingne ezért kapta ezt a szerepet. Egyszerűen dísznek van ott. Nincs sok szerepe csak annyi, hogy hastáncoljon a háttérben, majd a végén játsszon is végre valamit. Igen a végén, viszont volt egy egész jó és olyan igazi gonosz jelenete. Kivillanthatta a foga fehérjét. Főgonosznak tökéletes, de az átalakulása és a tánca felesleges.
Joker:
Többet vártam tőle. A Nagy Bohóc. Az őrült, a kegyetlen, vérszomjas... és még sorolhatnám. Ebben a filmben, viszont csupán egy nagyra nőtt óvodás. Ez hogy lehet egyáltalán bűnöző? Maximum gyorshajtásért tartoztathatnák le. Csalódtam benne, vagyis inkább az alkotókban. A színész jól játssza a karaktert és igyekszik is kihozni belőle a legtöbbet, de valahogy, annyira semmilyen a szerep, hogy nem sikerül.A folytatásban remélhetőleg több szerepet kap, és izgalmasabb cselekményeket írnak neki. Nem a legjobb megfogalmazás, de ezzel csak azt szeretném mondani, hogy a lehetséges folytatásban lehetne könyörtelenebb és brutálisabb. Lehetne olyan, aki meg is érdemli a Nagy Bohóc nevet.

Előzetes:

Imdb pont: 6,3
Értékelés: 10/ 7.6
By: Sophie

2017. augusztus 2., szerda

Az árulás csókja

Képtalálat a következőre: „az árulás csókja”

Terjedelme: 404
Írója: Mary E. Pearson
Cselekmény:
EGY HERCEGNŐ KERESI A HELYÉT AZ ÚJJÁSZÜLETETT VILÁGBAN.
Megszökik az esküvője napján. Ősi iratokat lop el a kancellár titkos gyűjteményéből. A saját apja küld fejvadászokat utána.
Ő Lia hercegnő, Morrighan Királyságának Első Leánya.
Morrighan Királyságának rendjét hagyományok és egy letűnt világ történetei szabják meg, de bizonyos hagyományoknak Lia nem hajlandó engedelmeskedni. Az elrendezett házasság elől menekülő és új életre vágyó lány az esküvője reggelén egy távoli halászfaluba szökik. Egy fogadóban talál munkát, ahová hamarosan két idegen érkezik, de Lia mit sem tud arról, hogy egyikük az elhagyott herceg, a másik pedig egy ellene küldött orgyilkos.
Megtévesztés és árulás szövi hálóját a három fiatal köré, és Lia veszedelmes titkokra bukkan, amelyek elpusztíthatják a világát. A titkokon túl azonban olyasmit is talál, amire nem számított – szerelmet.
Vélemény: Ennek a könyvnek őszintén szólva a borítója fogott meg. Habár én annak a híve vagyok, hogy sose a borító alapján ítéljünk. Az Üvegtrón sorozat borítója például nem fogott meg.  Sokáig nézegettem az oldalakat, és mindig ott volt. Végül is elolvastam a tartalmát, majd beleolvastam, és azóta is nagyon örülök, hogy nem a külseje alapján ítéltem meg a könyvet. Az egyik kedvenc könyv sorozatom lett.
Visszatérve az eredeti témára ez a könyv elsőre egy könnyű kis nyári olvasmánynak tűnt. A sztori picit sablonosnak tűnik a leírás alapján, de egyáltalán nem az. Ahogy az írónő bonyolítja a szálakat, és a közepén, amikor már azt hiszed tudod ki kicsoda, ő ezt megcáfolja, és ráébreszt, hogy nem figyeltél eléggé a részletekre, ha megdöbbentő számodra a közepén a csavar. Nem szeretnék spoilerezni, de annyit azért elárulok, hogy a leírásban olvasható orgyilkos és herceg 4 szemszögből olvasható. Jól hallotáttok, 4 szemszög 2 emberre. Ez úgy van, hogy a könyvben először ír egy kicsit a herceg, majd egy kicsit az orgyilkos szemszögéből. Amikor a főszereplő Lia megismeri őket, úgy mutatkozik be a páros, mint Rafe és Kaden. Az olvasó, ha a külső alapján ítéli meg ki kicsoda, akkor nagyon rá fog fázni. Alig bírtam letenni ezt a könyvet, minden egyes fejezetben történt valami vagy kiderült. Általában nem vagyok oda a romantikáért, de most Rafe megnyert magának😍, és nagy valószínűséggel nem vagyok egyedül. A folytatás már nagyon várom, hogy a kezembe kerüljön, de sajnos arra még várnom kell egy kicsit. 😒 A romantikus és fantasy könyvek rajongóinak nagyon tudom ajánlani. Egy remek történet, egy megrázó végkifejlet, egy kibontakozó történelmi szál, és egy izgalmas szerelmi háromszög.
 Szereplők jellemzése:
Lia:Az egyik kedvenc női könyves karakterem lett. ( Katniss-t vagy Celaena-t azért nem szárnyalja túl) Okos, magabiztos, és eltökélt. Nem hagyja, hogy a fiúk elvonják a figyelmét a küldetéséről. A könyv első felében egy menekülő, kétségbeesett lány, aki békére lel. A második felében egy zavarodott, bátor, és merész csaj, aki kiáll a férfiak ellen. Hercegnő létére nem egy úrihölgy. Az ilyen sztorikban a hercegnők általánosan nyafognak, kényeskednek, és az agyuk nem tud túl jutni a pasikon. Lia, viszont más. Ő kemény és vagány, és nem hagyja, hogy irányítsák. Az ilyen női szereplők szerethetőbbek, és szívesebben képzelem magam a helyükbe, mondhatni könnyebben megtalálom velük a közös hangot.
Herceg: Elsőre nem volt valami szimpatikus, mivel egy megkeseredett, zaklatott srác volt. Az első pár fejezetben még eltökélt, és figyelemfelkeltő, majd egyre laposabb. Ez a srác nekem így nem volt valami érdekes nekem.

Orgyilkos: Na, vele pontosan ugyan ez volt. Egy izgalmas karakter, aki majd bonyolítja a szálakat,de...de nem. Nem értem, hogy miért van az, hogy némely könyvbe a fiúk többet nyafognak,mint a lányok. Egy orgyilkos, miért nem őli meg az első este? Amikor lehetősége van rá. Jó, tudom, akkor hamar véget érne a könyv, de akkor is. Milyen gyilkos az, aki ismerkedik az áldozatával? Az oroszlán se barátkozik össze a gazellával, hanem megtámadja, és megeszi. A csirkével, amit eszek se beszélgetek, mielőtt megsütik. Nem tudom megérteni...egyszerűen nem.😒

Rafe: Ő az, aki elnyerte a női olvasók szívét. Bátor ugyanakkor kellőképpen érzékeny. Romantikus, de csak mértékkel, és mindig a megfelelő időpontban érkezik. Ő az elején titokzatos és tele van meglepetésekkel, majd ahogy jönnek egymás után az események, kicsit ellaposodik, majd megint odacsap egyet a megfelelő pillanatban. Remélem Lia őt választja legvégül, akármi is derüljön ki róla.
 Kaden: Akről szinte semmi se derül ki, aki a könyv felében szinte, csak bolyong, és egyszerűen csak van, hogy legyen egy úgynevezett szerelmi háromszög. Az elején nem is értettem, hogy  mit keres ő ott. Talán, hogy a Lia barátnőjével Paulinnel összehozzák majd? (ez nem spoiler, ilyenről szó sincs) Nem tudtam. A felénél történő csavar után, viszont..hű. Végre elkezdett csinálni is valamit. Na, akkor már vetélytársnak is tekintettem Rafe mellé.



Értékelés: 10/8,5 
Link: online olvasás
By: Sophie